الکترو کوروش

سبد خرید

ترانس فاراتل

ترانس فاراتل

ترانس فاراتل
ترانس فاراتل

ترانس فاراتل یا ترانسفورماتور فارا ابزاریست که نیروی الکتریسیته را میان دو یا چند سیم‌پیچ و از طریق القای الکترومغناطیسی انتقال می دهد. بدین طریق که یک جریان در حال تغییر در سیم‌پیچ اول ، موجب تولید میدانی مغناطیسی که دائما در حال تغییر است، می‌شود . که این میدان متغیر باعث ایجاد ولتاژ در سیم‌پیچ دوم می‌شود.

به زبان ساده جریان برق باعث بوجود آمدن میدان مغناطیسی و به تبع میدان مغناطیسی باعث بوجود آوردن جریان متفاوت برق میشود.

قدرت جریان را می‌توان بین دو سیم‌پیچ  بدون متصل شدن فیزیکی بین دو مدار و از راه میدان مغناطیسی منتقل کرد. درواقع میدان مغناطیسی ارتباط بین دو جریان برق را برقرار می کند.

ترانس فاراتل
ترانس فاراتل

فروشگاه الکتروکوروش اقدام به عرضه انواع ترانس فاراتل می نماید. جهت ثبت سفارش و هماهنگی برای خرید لطفا با شماره های ۳۳۹۹۰۲۸۳ و ۳۳۹۹۹۵۲۹ تماس بگیرید . برای مشاوره می توانید با کارشناسان متبحر الکتروکورش تماس بگیرید.

این قانون در قرن نوزدهم و توسط مایکل فارادی توصیف شد. از ترانس در صنعت برق بسیار استفاده می شود. فارادی درواقع به ما نشان میدهد که ارتباطاتی بین میدان مغناطیسی و الکتریسته وجود دارد . از این ارتباط میتوان نهایت استفاده را انجام داد.

از زمان اختراع اولین ترانسفورماتور پایدارِ ثابت در سال ۱۸۸۵، ترانسفورماتورها برای انتقال، توزیع و بهره‌برداری از انرژی الکتریکی جریان متناوب مورد استفاده قرار می‌گیرند. طیف ترانسفورمرها از نظر اندازه از ترانسفورماتورهای کمتر از یک سانتیمتر مکعب تا واحدهای اتصال شبکهٔ برق که صدها تن وزن دارند گسترش یافته است.

ترانس فاراتل
ترانس فاراتل
ترانس فاراتل
ترانس فاراتل

با تغییر میزان دور سیم پیچ اول می توان ولتاژ را در سیم پیچ دوم تغییر داد.

یکی از موارد مهم استفاده از ترانسفورماتورها کاهش جریان برق در خطوط انتقال الکتریسیته می باشد. به این دلیل از ترانسفورماتورها در اول خطوط انتقال انرژی الکتریکی استفاده می کنند که تمام هادیهای الکتریکی دارای مقاومت الکتریکی هستند، این مقاومتها باعث هدر رفت انرژی در طول خطوط انتقال برق میشود.

میزان تلفات انرژی الکتریکی در هادی جریان برق با مجذور جریان عبوری  رابطهٔ مستقیم دارد و بنابراین با کم کردن جریان برق می‌شود تلفات را بسیار کم کرد. با افزایش ولتاژ در خطوط انتقال به همان نسبت جریان خطوط کاهش می‌یابد و به این ترتیب هزینه‌های انتقال انرژی نیز کاهش می‌یابد.

البته با نزدیک شدن خطوط انتقال به مراکز مصرف برای بالا بردن ایمنی ولتاژ خطوط در چند مرحله و باز به وسیله ترانسفورماتورها کاهش می‌یابد تا به میزان استاندارد مصرف برسد. به این ترتیب بدون استفاده از ترانسفورماتورها امکان استفاده از منابع دوردست انرژی وجود ندارد.

ترانس فاراتل

فروشگاه الکتروکوروش اقدام به عرضه انواع ترانس فاراتل می نماید. همچنین می توانید انواع استابلایزر ، کلیدهای حرارتی و محصولات پنوماتیک را از فروشگاه ما تهیه فرمایید. جهت ثبت سفارش و هماهنگی برای خرید لطفا با شماره های ۳۳۹۹۰۲۸۳ و ۳۳۹۹۹۵۲۹ تماس بگیرید . برای مشاوره می توانید با کارشناسان متبحر الکتروکورش تماس بگیرید.

: برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...