الکترو کوروش

سبد خرید

کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتور اشنایدر یک کلید الکتریکی است که درواقع برای روشن و خاموش کردن مدارهای الکتریکی استفاده می‌گردد. کنتاکتورهای اشنایدر هم چنین به عنوان سوئیچ های الکترومغناطیسی شناخته می شوند. کنتاکتور اشنایدر شباهت بسیار زیادی به رله اشنایدر دارد. با این تفاوت که کنتاکتور اشنایدر برای کنترل جریان های بالا استفاده می شود ولی رله اشنایدر در آمپرهای کم کاربرد دارد.

کنتاکتور اشنایدر انواع مختلفی دارد که هر کدام از ویژگی های منحصر به فرد برخوردار است. تغییرات جریان کنتاکتور اشنایدر از مقادیر بسیار کم تا چند هزارآمپر می تواند باشد. هم چنین ولتاژ آن ها از ۲۵ ولت تا چند هزار ولت در مدل های مختلف می تواند تغییر کند.

کنتاکتور اشنایدر
کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتورهای اشنایدر در سایزهای متفاوتی هستند. از سایزی که می تواند در دست جا شود تا سایزهای بزرگ که حدود یک متر را اشغال می کنند. کنتاکتورهای اشنایدر بیشتر برای جریان های بالا کاربرد دارند. این کنتاکتورها توانایی کنترل جریان های بالا (بالای ۵۰۰۰ آمپر) و توان بالا (معادل ۱۰۰ کیلو وات) را دارند.

هنگامی که جریان در موتورهای سنگین قطع می شود باعث ایجاد جرقه هایی در آن می گردد.  یک کنتاکتور اشنایدر با جریان بالا می تواند در این زمینه نیز استفاده شود تا میزان تولید جرقه ها را کنترل و کاهش دهد.

نحوه عملکرد کنتاکتور اشنایدر

نحوه عملکرد کنتاکتور اشنایدر به این صورت است که از دو هسته ثابت و هسته متغیر تشکیل شده است. سیم پیچی بین این دوهسته واقع شده است. هنگامی که جریان الکتریکی عبور می کند میدان مغناطیسی قوی توسط سیم پیچ ایجاد می گردد. هسته متحرک به سمت هسته ثابت به کمک این میدان مغناطیسی متصل می گردد که باعث باز و بسته شدن تعدای کانتکت در کنتاکتور می شود. در صورتی که برق سیم پیچ به کمک فنرهایی که داخل کنتاکتور تعبیه شده است، قطع گردد، هسته ی متحرک به جای اولیه خود باز می گردد و اتصال قطع می گردد.

بنابراین عملکرد کنتاکتور اشنایدر به این صورت است که مدار الکتریکی را روشن یا خاموش می کند. اضافه بار مدار الکتریکی را می تواند با اضافه کردن یک رله اضافه بار حرارتی جبران کرد. 

ساختار کنتاکتور
ساختار داخلی کنتاکتور اشنایدر

انواع کنتاکتورهای اشنایدر

TeSys ، طیف وسیعی از انواع کنتاکتورهای اشنایدر و رله های حفاظتی هستند که بهترین کلاس را برای کنترل موتور ارائه می دهند. آنها می توانند مدارهای تک یا چندگانه را با ولتاژهای مختلف کنترل کنند. هم چنین کاملاً با استانداردهای بین المللی سازگار هستند.

TeSys از قابلیت اطمینان بالایی و عمر طولانی مکانیکی و برقی برخوردار هستند. برای انواع برنامه های کاربردی ، از جمله IEC و NEM آمپر، طراحی شده اند.

کنتاکتورهای TeSys D از ۹ آمپرتا ۱۵۰ آمپر(موتور القایی) و از ۲۰ آمپرتا ۲۰۰ آمپر (بارهای مقاومت) هستند. این کنتاکتورها در نسخه های ۳ قطبی و ۴ قطبی در دسترس هستند.

 کنتاکتور اشنایدر TeSys D
TeSys D

 TeSys F طیف وسیعی از کنتاکتورهای دارای جریان بالا از ۱۱۵ آمپر تا ۱۰۰۰ آمپر هستند. برای برنامه های AC-3 و AC-1 از ۲۰۰ آمپرتا ۲۶۰۰ آمپر طراحی شده اند.

کنتاکتور اشنایدر  TeSys F
TeSys F

 TeSys K یک نوع کنتاکتور جمع و جور است. این کنتاکتور طیف گسترده ای از ولتاژ سیم پیچ و گزینه های اتصال ترمینال را در اختیار ما قرار می دهد. این نسخه دارای نسخه های ویژه ای برای برنامه های راه آهن (TeSys S207) و الکترودومیست (TeSys S335) است.

کنتاکتور اشنایدر  TeSys K
TeSys K

TeSys B کنتاکتورهای دارای محدوده ای تا حدود ۲۷۵۰ آمپر (۹۰۰ کیلو وات / ۴۰۰ ولت) است.

کنتاکتور اشنایدر TeSys B
TeSys B

TeSys GC، GY، GF طیف وسیعی از کنتاکتورهای مدولار و رله ها از ۱۶ تا ۱۰۰ آمپر است. این طیف از کنتاکتورها برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف طراحی شده اند.

کنتاکتور اشنایدر TeSys GC، GY، GF
TeSys GC، GY، GF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...